Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/tbdorgvd/public_html/eski/gtech/library/db/lib_mysql_base.php on line 122

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/tbdorgvd/public_html/eski/gtech/library/util/lib_simple_web_site.php on line 235

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/tbdorgvd/public_html/eski/gtech/library/util/lib_simple_web_site.php on line 240

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/tbdorgvd/public_html/eski/gtech/library/util/lib_simple_web_site.php on line 235

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/tbdorgvd/public_html/eski/gtech/library/util/lib_simple_web_site.php on line 240
Sektörden Etkinlikler .

TEK HEDEF BİLİŞİM KREDİSİ İLE KOBİ’LER BİLİŞİM TEKNOLOJİSİNDEN FAYDALANACAK

KOBİ’ler (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi İşletmeler), KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından geliştirilen ve Türk Telekom’un ortağı olduğu TEK HEDEF projesi ile bilişim teknolojisinden faydalanacaklar.

 

Ülkemiz ekonomisinin canlanmasında önemli rol sağlayan KOBİ’ler, TEK HEDEF projesi ile bilgisayar ve internetin gücünü arkalarına alarak rakiplerinin bir adım önüne geçecekler.

 

İlk olarak 57.000 KOBİ’yi hedef alan projeye sponsor olan firmalar arasında Intel, Microsoft ve Yurtiçi Kargo bulunmaktadır. Casper, Arıtech, Infronic, Data Teknik de tedarikçi firma olarak projeyi desteklemektedir. İlerleyen zamanlarda 250.000 KOBİ’nin TEK HEDEF projesinden yararlanması hedeflenmektedir. 

 

KOSGEB ve Türk Telekom ortaklığı ile KOBİ’lerin yeni bilişim teknolojilerinden fayda sağlamaları için Eylül 2005 yılında ilk olarak alt yapı çalışmalarına başlanan TEK HEDEF projesi KOBİ’ler ile buluşmaktadır. TEK HEDEF projesi ile KOBİ’lerin bilişim için gerekli alt yapıları kurmaları, bilgisayar donanımı, internet erişimi, tasarım üretim yazılımları edinmeleri ve kullanıcı eğitimi almaları hedeflenmektedir.  TEK HEDEF projesinden yararlanan KOBİ’ler için Türk Telekom tarafından 1 yıl süre ile ücretsiz web alanı ve e-posta hizmeti desteği, Türk Telekom’un iştiraki olan TTNet tarafından da 2 aylık ücretsiz ADSL ve ücretsiz modem desteği verilecektir.

 

TEK HEDEF projesi 14 Kasım 2006 Salı günü TC. Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Ali Coşkun’un ev sahipliğinde KOSGEB Başkanı Bayram Mecit, Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Emin Başer ile proje sponsorları Intel, Microsoft ve Yurtiçi Kargo, tedarikçi firmalar Arıtech, Casper, Data Teknik ve Infronic’in de yöneticilerinin katıldığı bir basın toplantısı ile duyuruldu.

 

Kısaca TEK HEDEF ile KOBİ’ler;

 

 

 

 

Kimler Yararlanabilecek?

 

KOSGEB ve Türk Telekom’un bu önemli projesinden imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren ve KOSGEB saha taramasına dahil edilmiş bütün işletmeler yararlanabilecek.

 

Sistem Nasıl İşleyecek?

 

 1. KOBİ, KOSGEB Genel Müdür5lüğü’nü arayarak, KOSGEB’e giderek ya da internet üzerinden TEK HEDEF portalına (www.tekhedef.kosgeb.gov.tr) ulaşarak, ürünlerin ve bayilerin listesini edinir.

 

 1. KOBİ portal üzerinden, broşürün arka kapağındaki telefon numaralarından veya bizzat giderek; bayilerden ve diğer satış kanallarından fiyat teklifi ister.

 

 1. KOBİ uygun bulduğu teklifi imzalayarak bayiye veya satış kanalına teslim eder.

 

 1. KOBİ’nin teklifini onayladığı bayi ya da satış kanalı, portal üzerinden VakıfBank’la iletişime geçerek kredi onayı ister.

 

 1. VakıfBank, kredi mevzuatı çerçevesinde işletmenin araştırmasını yapar.

 

 1. Kredi onaylandığında ürünler KOBİ’ye teslim edilir.

 

 1. Bayi ürün kurulumlarını tamamlayarak, sistemlerin tamamını çalışır şekilde teslim edecek, belirtilen her seviye için eğitim ve servis desteği verecektir.

 

 1. KOBİ, web alanı, e-posta hesabı, TTNet ADSL bağlantısı ve ücretsiz modem için Türk Telekom Satış Ofisi’ne gider.

 

 1. KOBİ ürün ve hizmetleri aldıktan sonra, işlemlerin tamamlandığına dair yazılı onay verir, imzalı belge alır.

 

 1. KOBİ, gerekli diğer belgelerle birlikte VakıfBank’a başvurusunu yaparak formları doldurduğunda, kredinin bayi ya da satış kanalı tarafından kullanılması sağlanır.

 

 1. KOBİ, 24 ay boyunca, 3 aylık dönemlerle, ana parayı VakıfBank’a kolayca geri öder.

 

 

Ayrıntılı Bilgi İçin

 

www.tekhedef.kosgeb.gov.tr

 

KOSGEB Merkezleri

Türk Telekom Satış Ofisleri

Tedarikçiler ve Bayileri