Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/tbdorgvd/public_html/eski/gtech/library/db/lib_mysql_base.php on line 122

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/tbdorgvd/public_html/eski/gtech/library/util/lib_simple_web_site.php on line 235

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/tbdorgvd/public_html/eski/gtech/library/util/lib_simple_web_site.php on line 240

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/tbdorgvd/public_html/eski/gtech/library/util/lib_simple_web_site.php on line 235

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/tbdorgvd/public_html/eski/gtech/library/util/lib_simple_web_site.php on line 240
TBD Türkiye Bilişim Derneği İLKELER
Türkiye Bilişim Derneği Logosu

TBD İLKELER

türkiye bilişim derneği ilkeler Bilişim toplumuna dönüşümün, günümüz dünyasında sürdürülebilir kalkınma için ön koşul olduğunu savunur.
türkiye bilişim derneği ilkeler Eğitimde bilişim teknolojilerinin kullanımını destekler, bilgisayar okur yazarlığının artırılmasının, öncelikli bir politika olması gerektiğini savunur.
türkiye bilişim derneği ilkeler Tüm vatandaşların eşit hak ve koşullarla hizmete erişiminin bilişim uygulamalarının yaygınlaştırılmasıyla sağlanacağına inanır.
türkiye bilişim derneği ilkeler Kişisel hak ve özgürlükler kapsamında, özel hayata ve haberleşme özgürlüğüne saygı gösterilmesi gerektiğini savunur.
türkiye bilişim derneği ilkeler Türkçe bilişim terimlerinin üretimi ve kullanımı ile Türkçe içeriğin artırılmasını destekler.
türkiye bilişim derneği ilkeler Bilişim sektörü çalışanlarının, daha verimli ve etkin olması için insana yatırım yapılması gerektiğini savunur.
türkiye bilişim derneği ilkeler Fikri hakların korunması konusunda; uluslararası ticaret, rekabet ve hukuk kurallarına uyulmasını ve yazılımın lisanslı kullanılmasını destekler.
türkiye bilişim derneği ilkeler Ulusal teknoloji politikaları belirlenirken, bilişim alanının öncelikli olduğunu, gerektiğinde kamu kaynak ve projeleri ile desteklenmesini savunur.
türkiye bilişim derneği ilkeler Ulusal yazılımın üretimi ve kullanımı için özel politikalar geliştirilmesini ve yazılımın uluslararası standartlarda geliştirilmesini destekler.
türkiye bilişim derneği ilkeler Kamunun bilişim tedariğinde, kalite standartlarına uyumun ve ulusal yazılımın önceliklendirilmesinin önemini savunur.
türkiye bilişim derneği ilkeler Ulusal bilişim sektörünün, tasarım, üretim ve ihracat olanaklarının artırılması ile mümkün olacağını savunur.
türkiye bilişim derneği ilkeler Teknoloji üretiminde ve kullanımında sağlık ve çevre duyarlılığına öncelik verilmesini destekler.
türkiye bilişim derneği ilkeler Uluslararası başarı ve liderliğin, başta yazılım olmak üzere bilişim teknolojilerinin üretimi ve etkin kullanımş ile mümkün olacağını savunur.
türkiye bilişim derneği ilkeler Bilişim profesyonellerinin, sosyal sorumluluk ve meslek etiği ilkelerine uygun davranmaları gerektiğini savunur.
türkiye bilişim derneği ilkeler Kamu yararını önde tutarak rekabeti destekler, hiçbir kişi veya kuruluş ile ticari rekabete girmez.
türkiye bilişim derneği ilkeler

Uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliklerinin önemini savunur.

28. Dönem Yönetim Kurulu - Aralık 2009
tbd ilkeler

 

Resim Olarak Görmek İçin Tıklayınız
TBD İlkeleri


 
Son Güncelleme Tarihi:09/01/2013

 

Kullanım Koşulları ve Gizlilik

Ceyhun Atuf Kansu Caddesi 1246. Sokak No:4/17 Balgat/ANKARA Tel: +90 (312) 473 8247 (pbx) Faks: +90 (312) 473 8216

Sitemiz XHTML 1.0 Transitional Uyumludur Sitemizde Kullanılan CSS ler CSS 2.1 Uyumludur İnternet Sitemiz WEB Erişilebilirlik Girişimi Kriterleri Göz Önüne Alınarak Geliştirilmiştir/
AJAX/